تاريخچه شركت

دفتر نظارت شركت ZF آلمان در ايران در سال 1986 ميلادي در تهران شروع به كار كرد. اين دفتر، نقش هماهنگ كننده بين شركت‌هاي خريدار ايراني و شركت ZF آلمان را بر عهده داشت. در تاريخ 5 فوريه 1995 ميلادي برابر با 25 بهمن 1373 شمسي شركت ZF ايران با سهامي خاص و با سرمايه‌گذاري شركت ZF آلمان و شركت دندش‌كار ايران تأسيس گرديده و در سال ….. سهام شركت دندش‌كار ايران ابتدا به شركت بازرگاني ايدرو و سپس به شركت چرخشگر واگذار شد.

هدف اصلي از تأسيس اين شركت، ارائه خدمات فروش و پس از فروش محصولات ZF آلمان در ايران بوده است كه شامل تعميرات فني، تهيه و تأمين قطعات ZF در سراسر كشور، ارائه دوره‌هاي آموزشي براي محصولات جديد و به‌روزرساني اطلاعات پرسنل فني شركت ZF ايران و كارخانجات توليدي مرتبط مي‌باشد.

به همين منظور و جهت ارائه هرچه بهتر و سريع‌تر خدمات، اين شركت از سال 1378 (1999 ميلادي)، مركز ارائه خدمات فروش و پس از فروش خود را در نزديكي كارخانجات صنعتي و جاده مخصوص كرج افتتاح نمود و از آن زمان تا كنون تعميرات فني خود را در كارگاه مجهز به دستگاه‌ها و ابزار مخصوص ارسالي از شركت ZF آلمان انجام مي‌دهد. آدرس فعلي شركت تهران، كيلومتر 14 جاده مخصوص كرج، بلوار ايران‌خودرو، خيابان 20 متري زامياد، پلاک 3 مي‌باشد.

كل سهام شركت ZF آلمان در ZF ايران در سال 1390 به شركت چرخشگر منتقل گرديد و در حال حاضر، صد درصد سهام شركت متعلق به شركت چرخشگر مي‌باشد. ضمن اينكه نام اين شركت نيز با همان مأموريت و مسؤليت شركت ZF ايران به شركت زرين فن آور چرخشگر (ZFC) تغيير يافت.